Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

IV Konferencja Badania w sektorze kultury. (Współ)tworzenie

28-29.11.2024

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Dostępność architektoniczna Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ

Dokument "Dostępności architektoniczna Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego (WZiKS UJ)" został opracowany w ramach zajęć z przedmiotu "Zarządzanie różnorodnością w organizacji" przez zespół studencki w składzie: Marta Bylok, Maria Pieniążek, Julia Sokol, Jakub Wydra.

O budynku

Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ mieści się w budynku przy ul. S. Łojasiewicza 4, na Kampusie 600-lecia Odnowienia UJ. Ma 5 kondygnacji: parter, piętro 1, 2 i 3 oraz piętro -1 w podziemiach budynku.

Obiekt dostępny jest dla osoby korzystającej z psa asystującego.

Przewidziano dwa miejsca zbiórki do ewakuacji: jedno przed wejściem głównym, drugie na parkingu z tyłu budynku.

Komunikacją miejską

Dojazd do przystanku Norymberska, bezpośrednio sąsiadującego z Kampusem Uniwersytetu Jagiellońskiego, jest możliwy tramwajami linii: 11, 18, 52. Pojazdy niskopodłogowe są oznaczone symbolem osoby poruszającej się na wózku na drzwiach wejściowych oraz na tablicach informacyjnych przy przystankach. Tablice są wyposażone w system głosowego odczytywania rozkładu. Większość tramwajów oraz spora grupa autobusów jest wyposażona w system głosowego zapowiadania przystanków.

Dojazd z Dworca Głównego

Wyruszając z Dworca Głównego, należy przejść przez Galerię Krakowską i udać się na przystanek Teatr Słowackiego, znajdujący się pomiędzy pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego a ul. Lubicz. Tramwaj linii 52 w kierunku Czerwone Maki dojeżdża bezpośrednio do przystanku Norymberska. Czas przejazdu wynosi około 20 minut.

Zakup biletu jest możliwy w automatach biletowych na przystankach (kartą i gotówką), w automatach biletowych w pojazdach (kartą lub gotówką w zależności od pojazdu) i z użyciem jednej z oferowanych stron internetowych/aplikacji mobilnych:

Prosty chodnik wyłożony kostką brukową. Z jego lewej strony barierki odgradzają torowisko, z prawej biegnie ścieżka rowerowa wyłożona gładką nawierzchnią. Obok ścieżki rowerowej są dwa budynki.

Z przystanku Norymberska, do budynku Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej (WZIKS) należy kierować się chodnikiem znajdującym się obok torów tramwajowych (do pokonania około 200 metrów). Po dotarciu do ulicy Łojasiewicza, na wysokości pola uwagi należy skręcić w prawo, kierując się wzdłuż ulicy (do pokonania około 250 metrów). Po drodze występują nierówności chodnika oraz niskie krawężniki w miejscach przekraczania ulicy. Drugi budynek po prawej stronie to budynek WZIKS. 

Róg ulicy Łojasiewicza. W lewo przejście przez ulicę, w prawo droga prowadząca do budynku Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej. Wzdłuż asfaltowej drogi biegnie wybrukowany chodnik. Z prawej strony na rogu kosz na śmieci, za nim budynek ogrodzony barierką.

Budynek Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej. Przed nim wyłożony kostką brukową plac, do którego prowadzi wybrukowana ścieżka. Przed placem z lewej strony klomb krzewów, na wprost ścieżka. Z lewej strony placu wyłożonego kostką stoją duże litery „CU@JU”, z prawej strony placu znajduje się wejście do budynku.

Do budynku wchodzi się z poziomu terenu. Dziedziniec przed wejściem głównym pozbawiony jest przeszkód architektonicznych. Przy drzwiach umieszczono wycieraczki. Drzwi obrotowe są wyłączone z użytku, należy skorzystać z drzwi znajdujących się koło nich, po lewej lub prawej stronie. Drzwi z obu stron nie mają progu.

Przeszklony budynek z napisem „Uniwersytet Jagielloński – Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej”. Na środku obrotowe drzwi, po lewej i po prawej drzwi otwierane, przy nich kosze na śmieci. Plac przed budynkiem jest wyłożony kostką. A na jego skraju, z prawej strony, stojaki na rowery, kosz na śmieci i lampy.

Własnym autem

Miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami znajdują się bezpośrednio przy bocznym wejściu, po prawej stronie budynku. Do pozostałych miejsc parkingowych, znajdujących się z tyłu budynku należy kierować się dalej wzdłuż ulicy okrążającej budynek. Po opuszczeniu pojazdu w obu przypadkach należy powrócić do ulicy Łojasiewicza i skorzystać z frontowego wejścia. Wejścia boczne są czasowo wyłączone z użytku.

Z lewej boczna ściana budynku Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej. Przy nim oznaczone znakami pionowymi miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Z prawej wybrukowana droga prowadząca do kolejnych miejsc parkingowych.

Z lewej boczne wejście budynku Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej. Przy nim miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Na wprost wybrukowana droga prowadząca do kolejnych miejsc parkingowych znajdujących się z lewej strony drogi.

Na środku droga między miejscami parkingowymi prowadząca w stronę i wzdłuż budynku Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej. Z lewej strony drogi zaparkowane samochody, z prawej teren zielony, biblioteka i budynek wydziału.

Taksówką

Na mocy umowy zawartej z Gminą Miejską Kraków, przewozem osób z niepełnosprawnościami zajmuje się firma Radio Taxi „Partner”. Zamawianie przewozu odbywa się bezpośrednio w Radio  Taxi „Partner” pod numerami telefonów: 196-33 lub 196-88 lub 800 33 96 33.

Budynek WZIKS można obejrzeć przy pomocy wirtualnego spaceru. który dostępny jest pod linkiem.

Do budynku prowadzą trzy wejścia: jedno główne i dwa boczne. Główne od ul. S. Łojasiewicza, pierwsze boczne od strony sklepu Kaufland, drugie boczne naprzeciw Wydziału Matematyki i Informatyki (wejście niedostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową, schody). Wejścia boczne czasowo wyłączone są z użytku.

Po wejściu do WZIKS znajdujemy się w głównym holu budynku. Na wprost od wejścia zlokalizowana jest portiernia, w której można uzyskać informacje i pomoc.

Po prawej stronie, około 15 metrów od głównego wejścia są windy, którymi można dostać się na każde piętro budynku. Windy posiadają system komunikatów głosowych, a na przyciskach znajdują się oznaczenia w alfabecie Braille'a.

Wnętrze budynku Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej. Na środku półokrągła portiernia, za nią przeszklona ściana budynku. Po obu stronach recepcji tablice korkowe na sztalugach, na nich ogłoszenia.

Hol budynku Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej. Z lewej windy, z prawej przeszklone wejście główne.

Po lewej stronie, około 15 metrów od głównego wejścia znajduje się główna klatka schodowa, którą można dostać się na każde piętro budynku. Po obu stronach schodów jest umieszczona poręcz.

Hol budynku Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej. Z lewej przeszklone wejście główne, z prawej  schody prowadzące w dół i w górę. Po obu stronach schodów zainstalowane drewniane poręcze.

Piętro -1

Mapa poziomu -1 z oznaczonymi łazienkami, schodami, windami, szatnią i salami.

Parter

Mapa parteru z oznaczonymi wejściem głównym, portiernią, kawiarenką, łazienkami, schodami, windami, szafkami, szatniami, salami 1.101, 1.102, 1.103 i biblioteką.

Piętro 1

Mapa 1. piętra z oznaczonymi łazienkami, schodami, windami i salami 1.113, 1.112, 1.111.

Sale w budynku oznaczone są numerami - pierwsza cyfra oznacza piętro, w którym znajduje się dana sala. Tabliczki z numerami znajdują się przy drzwiach Sal, na wysokości około 1,5 metra. Nie są opisane językiem Braille’a.

Duże sale wykładowe: 0.101, 0.102, 0.103 znajdują się na parterze. Aby do nich dotrzeć, kierując się od głównego wejścia, należy skierować się w prawo. Po minięciu znajdujących się po prawej stronie wind, sale zlokalizowane są po prawej stronie. Do każdej sali prowadzą dwie pary drzwi; między nimi znajdują się krzesła. Pierwsze są drzwi do sali 0.101, dalej do sali 0.102 i kolejno 0.103.

Hol budynku Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej. Z lewej kolumny, kawiarenka, za nią szatnia. Z prawej windy, za nimi zamknięta klatka schodowa z podwójnymi przeszklonymi drzwiami , następnie sale 0.101, 0.102, 0.103.

Na środku i po lewej drzwi do sal 0.103, 0.102. Obok drzwi tabliczki z numerami. Pod ścianą, między nimi krzesła i ekran telewizora. Po lewej automat z napojami.

W salach 0.101, 0.102, 0.103, znajdują się niewysokie schody, przy których nie ma poręczy, ani wind.

Wnętrze sali 0.103. Rzędy drewnianych krzeseł zwrócone są w głąb sali, której podłoga stopniowo się obniża. W stronę katedry i białych tablic prowadzą szerokie, płaskie schody.

Sale w budynku oznaczone są numerami - pierwsza cyfra oznacza piętro, w którym znajduje się dana sala. Tabliczki z numerami znajdują się przy drzwiach sal, na wysokości około 1,5 metra. Nie są opisane językiem Braille’a.

Sale 1.113, 1.112, 1.111 znajdują się na pierwszym piętrze. Aby do nich trafić, po wyjściu z windy należy kierować się w prawo. Po przejściu kilku metrów mijamy szklane drzwi. Korytarz za drzwiami podzielony jest na dwie części. Drzwi do sal znajdują się w lewej części korytarza. W salach 1.113, 1.112, 1.111 znajdują się schody, przy których nie ma poręczy, ani wind.

1. piętro Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej, korytarz. Z lewej drzwi do sal w głównym holu, naśrodku przeszklone przejście do kolejnej części budynku i sal 1.113, 1.112, 1.111, Z prawej windy.

Część korytarza budynku wydziału. Na środku rozdzielenie na dwie części - z lewej sale 1.113, 1.112, 1.111,  po środku pusta przestrzeń oddzielona barierkami i ścianami, nad którą znajduje się świetlik, po prawej drzwi do innych sal.

W budynku znajdują się dwie samoobsługowe szatnie oraz zamykane szafki. Pierwsza szatnia znajduje się na poziomie 0. Aby do niej dotrzeć, od wejścia należy skierować się w prawą część głównego holu. Po minięciu wind, szatnia będzie znajdować się bezpośrednio po lewej stronie.

Zamykane szafki znajdują się na poziomie 0, obok wydziałowej biblioteki. Aby do nich dotrzeć, należy skierować się w prawo od głównego wejścia. Po minięciu wind, a następnie szatni, należy skręcić w korytarz znajdujący się po lewej stronie bezpośrednio za szatnią. Szafki znajdują się za szklanymi drzwiami, po prawej stronie korytarza. Aby z nich skorzystać, należy wrzucić do mechanizmu zamka monetę 5 zł (którą można odzyskać po zabraniu swoich rzeczy).

Budynek Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej. Z lewej lada i wieszaki szatni, na wprost korytarz do bocznego wejścia budynku. Po prawej drzwi do sal 1.101, 0.102, 0.103.

Druga szatnia znajduje się na poziomie -1. Można się do niej dostać przy pomocy wind lub głównej klatki schodowej. Szatnia znajduje się w przestrzeni między windą a schodami.

Hol budynku na poziomie -1. Na środku szatnia oddzielona ladą, przed nią kolumny. Z prawej poręcz i klatka schodowa.

Toalety znajdują się na każdym piętrze. 

Do toalet na parterze należy kierować się w lewą stronę od wejścia do budynku. Po minięciu szklanych drzwi oddzielających hol od korytarza, toalety znajdują się po lewej stronie korytarza. Pierwsze drzwi w ścianie są do toalety męskiej, następne drzwi prowadzą do toalety dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Między drzwiami toalety dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami a drzwiami toalety damskiej znajduje się korytarz.

Korytarz budynku Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej. z lewej strony otwarta klatka schodowa z drewnianą poręczą po obu stronach schodów. Obok schodów przeszklone drzwi prowadzące do kolejnej części budynku, w której, po lewej znajdują się łazienki.

Toalety na pierwszym piętrze, zlokalizowane są analogicznie jak na parterze. Aby do nich trafić, należy kierować się w lewo od wind i klatki schodowej. Po minięciu szklanych drzwi oddzielających hol od korytarza, toalety znajdują się po lewej stronie korytarza. Pierwsze drzwi w ścianie są do toalety męskiej, następne drzwi prowadzą do toalety dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Między drzwiami toalety dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami a drzwiami toalety damskiej znajduje się korytarz.

Dodatkowe toalety znaleźć można obok sal wykładowych: bezpośrednio po lewej stronie od drzwi sali 1.113 znajduje się toaleta męska, a bezpośrednio po prawej stronie od drzwi sali 1.111 znajduje się toaleta damska oraz dostosowana dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Hol budynku wydziału. Z lewej szklane drzwi oddzielające główny hol od reszty korytarza, na środku drzwi do łazienek; od lewej: męskiej, dla osób z niepełnosprawnościami, damskiej. Łazienki oznaczone piktogramami. Między łazienką dla osób z niepełnosprawnościami a damską wnęka ze szklanymi drzwiami do kolejnego korytarza. Z prawej od łazienki damskiej automat z napojami.

Korytarz budynku wydziału. Na środku dwoje drzwi:  z lewej do sali, z prawej do łazienki przystosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Obok sali tabliczka z numerem, na drzwiach łazienki piktogram.

Toalety na poziomie -1 znajdują się po lewej stronie holu. Aby do nich trafić, należy przejść około 7 metrów na lewo od schodów. Na wprost znajdują się drzwi do toalety damskiej, a we wnęce po prawej stronie od toalety damskiej znajduje się toaleta męska i dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Druga toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami znajduje się we wnęce bezpośrednio po lewej stronie od toalety damskiej.

Korytarz budynku wydziału. Z lewej klatka schodowa, schody prowadzą do góry. Na środku dwoje drzwi do łazienek oznaczone piktogramami.

W budynku WZIKS znajduje się pokój dla opiekuna z dzieckiem. Aby do niego trafić, należy dostać się na 2 piętro, minąć znajdujące się po lewej stronie od klatki schodowej szklane drzwi oddzielające hol od korytarza. Na końcu korytarza (około 20 metrów) należy skręcić w prawo, w czerwony korytarz na końcu holu. 

Następnie należy iść prosto (około 60 metrów), mijając dwie kolejne pary szklanych drzwi. Pokój dla opiekuna z dzieckiem (numer 2.327) znajduje się w najdalszym od wejścia rogu wnęki znajdującej się po prawej stronie korytarza.

Ściana korytarza budynku wydziału. Z lewej drewniane skrzynki na korespondencję, na środku drzwi do pokoju opiekuna z dzieckiem oznaczone piktogramem.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron