Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Konferencja Badania w sektorze kultury

Przyszłość i zmiana

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Publikacja pokonferencyjna już dostępna!

Publikacja Badania w sektorze kultury. Przyszłość i zmiana to zbiór artykułów naukowych autorstwa prelegentów, którzy wystąpili podczas konferencji zorganizowanej przez Zakład Zarządzania Kulturą Instytutu Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz stowarzyszenie, Instytut Badań Organizacji Kultury - IBOK w dniach 19-20 listopada 2020 roku.

W zbiorze będącym syntezą rozważań podejmowanych podczas konferencji poruszono zagadnienia wpływu pandemii COVID-19 na działalność gospodarczą instytucji kultury i organizację festiwali oraz szerokie możliwości wykorzystania mediów społecznościowych w obecnie panującej sytuacji. Omówione zostały perspektywy rysujące się przed praktykami, teoretykami i odbiorcami kultury, a także możliwości, wyzwania i zmiany, z jakimi mierzy się obecnie sektor kultury. Zaproponowane zostały ponadto narzę­dzia, którymi badać można przyszłość tworzenia i organizowania.
Dostrzegając znaczenie kultury zarówno w rozwoju społeczeństw, jak i codziennym ich funkcjonowaniu, autorzy monografii podjęli też rozważania zmierzające ku określeniu skutecznych sposobów dotarcia do odbiorców, ich aktywizacji, jak również mierzenia się z wyzwaniami współczesności.

Publikację można za darmo pobrać ze strony Wydawnictwa Attyka.